
Koszt wysyłki: od 0,00 zł
Numer katalogowy: 136-678
Kod producenta: 317
Kod EAN: 610953203573
Twardość stali [HRC]: 58-60
Typ szlifu: płaski
Typ stali: nierdzewna - 154CM
Odporność na stępienie: dobra
Odporność na korozję: średnia
Materiał okładzin: kompozyt - G10
Typ noża: składany
Typ blokady ostrza: Slip-Joint
Profil głowni: Clip Point, Drop Point
Producent: Benchmade, USA
Zastosowanie (przeznaczenie): EDC
Marka: Benchmade
Benchmade 317 Weekender to tradycyjny nóż składany, wyposażony w dwa ostrza, otwieracz do butelek oraz mechanizm blokujący lip-joint.
Benchmade 317 Weekender to propozycja dla osób szukających klasycznego noża składanego, który mogą zabrać do lasu, pod namiot lub na kemping. Nóż ma dwa ostrza o różnej wielkości oraz przydatny otwieracz do butelek. Satynowane klingi drop ppoint i clip-point wykonano z cenionej stali nierdzewnej CPM-S30V. Stal proszkową S30V marki Crucible Industries hartuje się do optymalnej twardości 58-60 HRC, dlatego długo utrzymuje wysoką ostrość, ma dużą wytrzymałość mechaniczną, jest także odporna na działanie korozji. Dzięki dużej zawartości węglików wanadu stal wyróżnia się wysoką udarnością, odpornością na ścieranie oraz doskonałymi właściwościami tnącymi. Klingi wykończono tradycyjną techniką satynowania.
W odróżenieniu od nowoczesnych folderów rozłożenie klingi w Benchmade 317 Weekender wymaga użycia dwóch rąk. Klasyczny sposób rozkładania głowni za pomocą wycięcia na paznokieć nawiązuje do noży z początku XX wieku. Nóż nie posiada także typowej blokady. Funkcję zabezpieczenia pełni mocna sprężyna blokująca rozłożoną klingą (slip joint). Dzięki takiej konstrukcji nóż może być legalnie użytkowany w większości krajów UE.
W modelu Benchmade 317 Weekender zastosowano okładziny z G10. Zastosowany laminat szklano-epoksydowy cechuje się niewielką masą, wysoką wytrzymałością mechaniczną, odpornością na wodę, zmianę temperatur, a także działanie wielu kwasów i rozpuszczalników. Minimalistyczne okładziny mają szorstką fakturę, która poprawia chwyt noża. Sztywność oraz wytrzymałość konstrukcji zapewniają stalowe wkładki wzmacniające. Z uwagi na tradycyjny charakter noża, nie posiada on klipsa kieszonkowego.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.



